Moje konto

Jak adwokat może pomóc w rozwodzie?

Dodano: 16.03.2023

Rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu każdego z nas. Dotychczasowe wspólne życie ulega rozpadowi. Co więcej, w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie dochodzi do argumentacji sięgającej niezwykle intymnych, prywatnych spraw. Dobry prawnik od rozwodów, który profesjonalnie będzie reprezentować i dbać o nasze interesy prawne to najkorzystniejsze rozwiązanie. Na jaką pomoc adwokata możemy liczyć? Jakie koszty będzie trzeba ponieść? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Adwokat rozwód Lublin i zakres jego działań 


Adwokat rozwód Lublin to specjalista z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, który dobro prawne swoich klientów zawsze stawia na pierwszym miejscu. Szeroki zakres usług, który oddaje nam do dyspozycji sprawia, że możemy otrzymać kompleksową pomoc na każdym etapie naszej drogi do uzyskania wyroku rozwodowego. Co więcej, dobry prawnik od rozwodów, oprócz dopełnienia wszelkich niezbędnych formalności, reprezentacji naszych praw i obowiązków w procesie sądowym, dodatkowo pozwoli na poczucie bezpieczeństwa oraz spokoju, który jest bezcenne w całej sprawie rozwodowej.

Krok po kroku do uzyskania wyroku sądowego


Adwokat rozwód Lublin w pierwszej kolejności sporządzi pozew rozwodowy, który jest podstawowym dokumentem rozpoczynającym proces sądowy. W Lublinie, od momentu złożenia pozwu rozwodowego, czas oczekiwania to mniej więc 3-4 miesiące do pierwszej rozprawa, chyba, że natrafimy na okres urlopowy. W pozwie dołączone zostają najważniejsze dowody w sprawie, jak również m.in. określany jest rodzaj rozwodu, jaki chcemy uzyskać (z orzeczeniem o winie czy bez orzeczenia o winie).

Największy zakres działań dobry prawnik od rozwodów posiada na sali sądowej. Na rozprawach adwokat walczy o jak najkorzystniejsze rozwiązania dla swojego klienta, reprezentując jego interesy prawne. W tym celu podaję trafną argumentację, przedstawia celne dowody bądź przesłuchuje świadków.

Koszty związane z wynajęciem adwokata w sprawie rozwodowej


Adwokat rozwód Lublin swoje minimalne honorarium wycenia na poziomie 3000 zł. Co więcej, nie ma żadnej górnej stawki za profesjonalne usługi prawne. Koszt zależy przede wszystkim od złożoności sprawy, ilości rozpraw czy rodzaju rozwodu i dodatkowych elementów, takich jak np. alimenty.

Koszty sądowe związane z orzeczeniem o rozwodzie 


Ile kosztuje rozwód w Lublinie? Przede wszystkim, wniesienie pozwu rozwodowego wiąże się z opłatą sądową w wysokości 600 zł. Opinia biegłych sądowych to koszty w przedziale 800- 2000 zł, podobnie jak opinia zespołu sądowych specjalistów. Podziały majątku w spornych stanowiskach stron to kolejne 1000 zł. Dodatkowo należy doliczyć koszty związane z alimentami. W związku z tym łączny koszt rozwodu rozpoczyna się mniej więcej od 4000 zł.

 

Skomentuj - Jak adwokat może pomóc w rozwodzie?

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Przepisz wspak tekst orotuvmbju:

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu "Jak adwokat może pomóc w rozwodzie?". Bądź pierwszy!

Inne artykuły

Ostatnie komentarze