Moje konto

Pomoc - najczęściej zadawane pytaniaDlaczego moja strona otrzymała właśnie taką ocenę?

Tak jak jest to zaznaczone w zasadach zgłaszania stron oceny przyznawane przez redaktorów są subiektywne i wyrażają nasze zdanie na temat przydatności i jakości wykonania, dodawanych do katalogu witryn internetowych. Oceny przyznanej przez nasz katalog nie należy w żadnym przypadku rozumieć jako oceny danej organizacji czy też firmy, jej usług, bądź produktów. Oceniamy wyłącznie witryny WWW i ich użyteczność dla internautów. Fakt dodania do naszego katalogu i przyznania jednej gwiazdy oznacza, iż daną stronę uważamy za przydatną, przyzwoicie wykonaną i prezentującą akceptowalny dla prezentowanej tematyki poziom. Dodatkowe gwiazdy przyznajemy, jeżeli naszym zdaniem witryna wybija się ponad przeciętność w swojej tematyce. Premiujemy strony zawierające bogatą, unikalną i użyteczną treść, a w szczególności artykuły, poradniki i przydatne informacje. Nie bierzemy pod uwagę wskaźnika Pagerank ani nagród przyznawanych przez inne serwisy.

Nie jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie, jest więc możliwe że nie doceniliśmy należycie Twojej strony. W takim przypadku możesz do nas napisać i zwrócić uwagę na unikalną i wartościową treść dostępną na stronie, a możliwe że ocena zostanie zmieniona.

Czy możecie ponownie ocenić moją stronę?

Oceny stron są co pewien czas wyrywkowo weryfikowane. Jednak ze względu na ich ilość (ponad 30 tysięcy wpisów) niestety nie jesteśmy w stanie aktualizować ich wszystkich regularnie. Aby mieć pewność, że strona zostanie ponownie oceniona można do nas napisać prośbę o aktualizację oceny - koniecznie z uzasadnieniem i wskazaniem jaka wartościowa i unikalna treść została dodana. Jeżeli wprowadzone zmiany w istotny sposób zwiększają użyteczność serwisu to ocena zostanie poprawiona.

Na co zwracacie uwagę oceniając strony?

Najważniejsza dla nas jest unikalna, wartościowa i prezentowana w czytelny sposób treść. Zwracamy też uwagę na strukturę strony - powinna umożliwiać łatwe i wygodne poruszanie się po niej. Estetyczna oprawa graficzna jest zawsze zaletą, ale przydatna strona może być wysoko oceniona nawet jeżeli jest brzydka - pod warunkiem, że jest czytelna. Nie zwracamy uwagi na poprawność kodu html, ale każda strona powinna się prawidłowo wyświetlać w popularnych przeglądarkach internetowych. W przypadku stron firmowych oraz stron zawierających ofertę sprzedaży produktów lub usług zwracamy również uwagę na obecność pełnych danych rejestrowych i kontaktowych firmy (brak danych może nawet uniemożliwić dodanie takiej strony do katalogu). Nie lubimy stron na których reklamy utrudniają dostęp do treści.

Dlaczego moje zgłoszenie zostało odrzucone?

Dbamy o jakość gromadzonej przez nas bazy polskich stron, jest ona główną wartością naszego katalogu, toteż zgłoszenia niezgodne z opracowanymi przez nas zasadami zgłaszania stron (dostępnymi w sekcji Zaproponuj stronę) zmuszeni jesteśmy odrzucać.

Dlaczego tytuł mojej strony w katalogu Gwiazdor to "Śrubex sp. z o.o. - producent śrubek", przecież w zgłoszeniu napisałem "Śrubki"

Rozumiemy trud webmasterów dążących do jak najlepszego wypozycjonowania swoich witryn w wyszukiwarkach sieciowych, jednakże dla nas wartością nadrzędną jest jakość naszego serwisu. Wraz z naszymi użytkownikami oczekujemy, iż pole tytuł będzie zawierało odpowiadający zawartości tytuł witryny, a nie słowa kluczowe. Podobnie w polu opis spodziewamy się przeczytać poprawny gramatycznie i merytorycznie opis zawartości witryny.

Jak dodać miniaturę (podgląd) strony?

Obrazki z podglądem są generowane w pełni automatycznie, zwykle w ciągu 24 godzin od dodania strony do katalogu. Nie ma możliwości ręcznego dodania własnego obrazka. Jeżeli nasz automat ma problem z połączeniem do danej strony to czas generowania podglądu może się przedłużyć.

Jak zaktualizować miniaturę (podgląd) strony?

Aktualizacją miniatur jest przeprowadzana automatycznie, średnio raz w miesiącu. Nie udostępniamy możliwości wgrania własnego obrazka.

Zgłosiłem moją stronę i nie została ona dodana, mimo że w katalogu jest już bardzo podobna do mojej strona

Moderatorzy rozpatrują zgłoszenia w oparciu o opublikowane w serwisie zasady dodawania stron. Fakt obecności w katalogu strony niezgodnej z zasadami dodawania stron w ich aktualnym brzmieniu nie jest uzasadnieniem dla dodania kolejnej takiej strony. Natomiast zawsze jesteśmy wdzięczni za informacje o obecności w katalogu stron niskiej jakości, które nie powinny się w nim znaleźć.

Moja strona otrzymała tylko jedną gwiazdkę, dlaczego tak mało?

Dostajemy sporo maili od właścicieli stron rozczarowanych, iż ocena ich strony to 1 lub 2 gwiazdki. Trzeba jednak zauważyć, nasze oceny nie są odbiciem skali szkolnej, gdzie 1 to niedostateczny. Większość zgłoszeń do katalogu Gwiazdor.pl odrzucamy, a akceptujemy jedynie strony wyselekcjonowane. Tak więc już jedna gwiazdka jest wyrazem naszego uznania dla danej strony.

Jakie kryteria należy spełnić, aby dostać wyższą ocenę?

Nie mamy konkretnych kryteriów jakie należy spełnić aby dostać konkretną ocenę, a w zależności od tematyki nasze wymagania są różne. Aby przybliżyć w jaki sposób oceniamy strony posłużymy się przykładem pięciu stron obiektów wczasowych.

  • Strona A jest przejrzysta i czytelna, zawiera wszystkie podstawowe informacje o ośrodku, zdjęcia pokoi, cennik, informacje o okolicy i instrukcje na temat dojazdu. Ocena to 1 gwiazdka.
  • Strona B swoim wykonaniem wybija się ponad przeciętność, informacje na temat obiektu są wyjątkowo obszerne. Ocena to 2 gwiazdki.
  • Strona C zawiera pełne informacje na temat obiektu, jest przejrzysta, ładna i dobrze zaprojektowana pod względem ergonomii. Zawiera kilkanaście oryginalnych artykułów na temat okolicy, zdjęcia zabytków i ciekawych miejsc. Użytkownicy mają możliwość pozostawić opinię na temat swojego pobytu oraz zapoznać się z opiniami innych gości. Ocena to 3 gwiazdki.
  • Strona D zawiera pełne informacje na temat obiektu, jest przejrzysta, ładna i świetnie zaprojektowana pod względem ergonomii. Dostępne są na bieżąco aktualizowane informacje na temat zajętości obiektu, a także możliwość rezerwacji pokoju w wybranym terminie online. Strona zawiera kompendium wiedzy na temat okolicy - kilkadziesiąt obszernych artykułów, zdjęcia zabytków i ciekawych miejsc, proponowane trasy wycieczek. Ocena to 4 gwiazdki.
  • Strona E dotyczy renomowanego i powszechnie znanego hotelu, jest przejrzysta, ładna i świetnie zaprojektowana pod względem ergonomii. Informacje na temat obiektu są pełne, użytkownik szybko odnajdzie wszystkie informacje których szuka, a także kilka dodatkowych. Dostępne są na bieżąco aktualizowane informacje na temat zajętości obiektu, a także możliwość rezerwacji pokoju w wybranym terminie online. Strona zawiera kompendium wiedzy na temat okolicy - kilkadziesiąt obszernych artykułów, liczne zdjęcia zabytków i ciekawych miejsc, proponowane trasy wycieczek. Użytkownicy mają możliwość pozostawić opinię na temat swojego pobytu oraz zapoznać się z opiniami innych gości. Ocena to 5 gwiazdek.

Powyższy przykład ma na celu przybliżyć różnice w wymaganiach dla kolejnych ocen, nie należy go interpretować jako listy kryteriów.

Jak edytować wpis w katalogu?

Wszystkie opisy są weryfikowane i poprawiane przez naszych moderatorów. Jeżeli jednak ulegnie zmianie treść Twojej strony i chciałbyś aby zostało to uwzględnione we wpisie to możesz zasugerować zmianę za pomocą opcji edycja wpisu. Jeżeli Twoja propozycja będzie celowa i w pełni zgodna z naszymi wytycznymi to ją zaakceptujemy. Opcja edycji wpisu jest dostępna po rejestracji w serwisie i weryfikacji uprawnień do danej strony.

Jak usunąć wpis z katalogu?

Gwiazdor to popularny wśród internautów serwis i obecność w nim to dla Twojej strony same korzyści. Jeżeli jednak chcesz usunąć swój wpis to skorzystaj z opcji edycja wpisu. Po weryfikacji Twoich praw do strony będziesz mógł ją usunąć z naszego serwisu.

Nie pamiętam swojego loginu/hasła a chcę edytować/usunąć wpis, co mam zrobić?

Nie ma możliwości przypomnienia loginu i hasła. Weryfikację praw do strony można przeprowadzić z dowolnego konta, dlatego po prostu załóż nowe konto i skorzystaj z opcji edycja wpisu.

Chciałbym, aby w moim wpisie były informacje o adresie i telefonie do mojej firmy, a także godziny otwarcia. Dlaczego je usunęliście?

Gwiazdor to katalog stron internetowych, dlatego we wpisach znajdują się informacje na temat zawartości strony, a nie oferty firmy.

Czy w celu dodania strony do Gwiazdora powinienem umieścić na swojej stronie link zwrotny?

Nie. Oczywiście będzie nam miło jeśli tak zrobisz, gdyż pomożesz w ten sposób w promocji naszego serwisu - a im więcej osób będzie korzystało z katalogu Gwiazdor, tym więcej będzie odwiedziało strony w nim obecne.

Minęły dwa dni robocze, a strona nie została dodana, co teraz?

Jeżeli po upływie 2 dni roboczych od zgłoszenia strona nie została dodana to zgłoszenie nie zostało zaakceptowane. Jednak wciąż pozostaje w naszej bazie i gdy będzie zgodna z zasadami dodawania stron będzie mogła być dodana, u nas nie ma potrzeby wysyłania kolejnego zgłoszenia.