Moje konto
Miniaturka Przeszczep tłuszczu pod oczy - fakty i mity

Przeszczep tłuszczu pod oczy - fakty i mity

Dodano: 13.02.2024

Przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer, to dość powszechnie wykonywany zabieg mający na celu poprawę wyglądu sylwetki lub twarzy. W jakich sytuacjach procedurę tę wykonuje się w okolicach powiek? Czego można się spodziewać po takiej procedurze? Poznaj fakty i mity na temat przeszczepu tłuszczu pod oczy.

W jakim celu wykonuje się przeszczep tłuszczu pod oczy?

Przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer, to procedura wykonywana najczęściej w celu zmiany kształtu jakiejś części twarzy lub ciała. Duże zabiegi tego typu w wielu przypadkach nakierowane są na wyszczuplenie jednego obszaru (np. brzucha, ud) i wymodelowanie innego (np. piersi, pośladków). Z kolei celem tzw. mikrozabiegów może być wypełnienie zapadniętych miejsc na twarzy bądź ubytków powypadkowych lub pooperacyjnych na ciele.

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy przeszczep tłuszczu pod oczy lub do innego niewielkiego obszaru (np. policzków, skroni) nazywamy mikrolipotranserem. Wypełnienie zapadniętych miejsc w okolicach dolnych powiek jest przeprowadzane w celu poprawy wyglądu pacjenta. Dzięki dodaniu objętości pod oczami uzyskujemy efekt odmłodzenia i wygładzenia drobnych zmarszczek. Twarz wydaje się bardziej wypoczęta, a spojrzenie nabiera blasku.

Dodatkową zaletą mikrolipotransferu jest fakt, że pozwala on na miejscowe zaaplikowanie dużej ilości komórek macierzystych, które znajdują się w tkance tłuszczowej. Dzięki temu cera w miejscu zabiegowym zostaje zrewitalizowana i dogłębnie odżywiona.

Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest konsultacja medyczna, której celem jest omówienie zakresu pracy i wykluczenie przeciwwskazań. Należą do nich m.in. ciąża i laktacja, niektóre choroby przewlekłe czy zaburzenia krzepliwości krwi.

W następnej kolejności lekarz medycyny estetycznej pobiera od pacjenta potrzebną ilość materiału do przeszczepu. Stosowane do tego celu nowoczesne mikrokaniule i pozostały sprzęt medyczny są zaprojektowane w taki sposób, aby naruszać pozostałe tkanki w jak najmniejszy sposób. Dzięki temu proces rekonwalescencji jest krótszy i mniej bolesny niż w przypadku tradycyjnych metod liposukcji.

Pobrana tkanka tłuszczowa zostaje przefiltrowana i oczyszczona, a następnie podana do miejsca docelowego. Przeszczep tłuszczu pod oczy odbywa się przy pomocy cienkich igieł, które nie pozostawiają blizn.

Cała procedura trwa od 60 do 90 minut. Zwykle wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym (w uzasadnionych medycznie przypadkach możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego).

Przeszczep tłuszczu pod oczy - fakty i mity

Przeszczep tłuszczu pod oczy, jak wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przez lata obrósł w wiele mitów. Poniżej przedstawiamy najczęściej powtarzane z nich i zestawiamy je z faktami.

  1. Mit: przeszczep tłuszczu pod oczy może doprowadzić do utraty wzroku. Fakt: dobrze przeprowadzony zabieg nie wiąże się z ryzykiem utraty wzroku.
  2. Mit: po przeszczepie tłuszczu pod oczy efekty są natychmiastowe. Fakt: pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, jednak naruszone tkanki zwykle są opuchnięte, a niekiedy również zasinione. Na ustabilizowanie się rezultatów zabiegu należy poczekać od 3 do 6 dni.
  3. Mit: efekty przeszczepu tłuszczu pod oczy są trwałe, zabieg nie wymaga powtarzania. Fakt: część przeszczepionego materiału zostaje wchłonięta przez organizm. U niektórych pacjentów zostaje go na stałe więcej, u innych mniej. Z tego powodu niektóre osoby decydują się na powtórzenie procedury.
  4. Mit: przeszczep tłuszczu pod oczy to procedura jest całkowicie bezpieczna, która nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Fakt: każdy zabieg medyczny niesie ze sobą pewne ryzyko. Choć mikrolipozukcja jest procedurą o niskiej inwazyjności, mogą po niej wystąpić powikłania, takie jak infekcje.
  5. Mit: przeszczep tłuszczu pod oczy jest jedynym sposobem na poprawę wyglądu tej okolicy. Fakt: istnieją inne zabiegi estetyczne, które można zastosować w celu wypełnienia zapadniętych miejsc bądź ubytków tkankowych. Popularną alternatywą dla mikroliposukcji jest iniekcja kwasu hialuronowego, która zajmuje mniej czasu (składa się tylko z etapów konsultacji i iniekcji, bez pobierania materiału od pacjenta), ale jej efekt jest tymczasowy (kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie około 12-18 miesięcy).

Zapraszamy na zabiegi również do Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

Skomentuj - Przeszczep tłuszczu pod oczy - fakty i mity

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Przepisz wspak tekst wkamtgklny:

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu "Przeszczep tłuszczu pod oczy - fakty i mity". Bądź pierwszy!

Inne artykuły

Ostatnie komentarze