Moje konto
Miniaturka calapolskaczytadzieciom.pl

Cała Polska Czyta Dzieciom
Społeczeństwo

http://calapolskaczytadzieciom.pl   Aktywuj link do strony

Ocena Gwiazdora

Ocena użytkowników

zgłoś błąd

Oficjalna strona akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zorganizowanej przez fundację ABCXXI w celu uświadomienia społeczeństwu znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego oraz wyrobienia u dorosłych nawyku codziennego czytania dzieciom.

Kategorie:

Tagi: akcja społecznadzieciczytanieksiążkidzieciom

Oceń i skomentuj - Cała Polska Czyta Dzieciom

Twoja ocena: kliknij, aby ocenić

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Przepisz wspak tekst ysfzzfrgku:

 • Czytajmy!

  0 + -
 • bardzo pozytywna akcja! Czytajmy!

  0 + -
 • Uważam, że ta akcja jest wspaniała, bo doskonale rozwija w dziecku najważniejsze wartości w życiu. Strona poświęcona te akcji mówi o wszystkim więc na prawdę warto na nią zajrzeć. Polecam!!!

  0 + -
 • Badania IPSOS z października 2006 wykazały, że zna ją 85% społeczeństwa, a wg badań z 2003 roku wpłynęła ona na zmianę zachowań 1/3 społeczeństwa. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!" - tymi słowami promowana jest kampania społeczna Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja z roku na rok nabiera coraz wyraźniejszego charakteru instytucjonalnego (szkoły podstawowe oraz przedszkola). Lektorami dla dzieci są nie tylko osoby znane z pierwszych stron gazet, ale również rozpoznawani sportowcy, aktorzy czy politycy. W kampanii biorą również udział instytucje edukacyjne z Kobyłki. Na specjalne zaproszenie Przedszkola Publicznego nr 2 do czytania książki zaproszono Burmistrza Miasta Kobyłka. Wcześniej w akcji uczestniczyli strażacy, lekarze, a nawet policja. 24 kwietnia o godz. 11.00 w jednej z sal przedszkolnych burmistrz Robert Roguski z nieskrywaną przyjemnością osobiście włączył się do programu "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jeszcze przed przystąpieniem do czytania Robert Roguski opowiedział przedszkolakom o pracy burmistrza oraz jego współpracowników. Podkreślił również, że takie odwiedziny w jakich obecnie uczestniczy są bardzo miłym przerywnikiem podczas codziennych obowiązków. Dzieci z chęcią zadawały pytania przedstawicielowi urzędu miasta - pytały o ulubioną bajkę, zabawę i marzenia z dzieciństwa. Po serii pytań przyszła pora na kulminacyjny punkt spotkania, czyli zmierzenie się z tekstem przed tak wymagającą publicznością, jaką są bez wątpienia dzieci... Czytający z niełatwego zadania wywiązał się znakomicie, przedszkolaki z uwagą i rzadko spotykanym skupieniem wsłuchiwali się w bajkę "Nowe szaty ceszarza". Lektor zdał swój czytelniczy egzamin celująco, czego dowodem były uśmiechy i gromkie brawa którymi dzieci na zakończenie obdarowały czytającego.

  0 + -

Firmy z tej samej kategorii Społeczeństwo


Cała Polska Czyta Dzieciom - podobne strony