Cała Polska Czyta Dzieciom

Miniaturka calapolskaczytadzieciom.pl

Ocena Gwiazdora 4 wyjątkowo wartościowa strona

Ocena użytkowników 5.0 (ocen: 2)

Twoja ocena: 1 2 3 4 5 kliknij, aby ocenić

dodaj do ulubionych

Adres: http://calapolskaczytadzieciom.pl (strona nie działa? zgłoś awarię)

Opis: Oficjalna strona akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zorganizowanej przez fundację ABCXXI w celu uświadomienia społeczeństwu znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego oraz wyrobienia u dorosłych nawyku codziennego czytania dzieciom.

Tagi: akcja społeczna, dzieci, czytanie, książki, dzieciom

Kategorie: 

Komentarze (4)

 • karolo79 9 karolo79 - 18.06.2010 23:06 0 + -

  Czytajmy!

 • wpis anonimowy ktoś (*.netia.com.pl) - 03.01.2010 13:01 0 + -

  bardzo pozytywna akcja! Czytajmy!

 • wpis anonimowy anonim (217.97.184.*) - 08.11.2009 16:25 0 + -

  Uważam, że ta akcja jest wspaniała, bo doskonale rozwija w dziecku najważniejsze wartości w życiu. Strona poświęcona te akcji mówi o wszystkim więc na prawdę warto na nią zajrzeć. Polecam!!!

 • wpis anonimowy kasia (*.adsl.inetia.pl) - 06.06.2009 13:51 0 + -

  Badania IPSOS z października 2006 wykazały, że zna ją 85% społeczeństwa, a wg badań z 2003 roku wpłynęła ona na zmianę zachowań 1/3 społeczeństwa. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!" - tymi słowami promowana jest kampania społeczna Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja z roku na rok nabiera coraz wyraźniejszego charakteru instytucjonalnego (szkoły podstawowe oraz przedszkola). Lektorami dla dzieci są nie tylko osoby znane z pierwszych stron gazet, ale również rozpoznawani sportowcy, aktorzy czy politycy. W kampanii biorą również udział instytucje edukacyjne z Kobyłki. Na specjalne zaproszenie Przedszkola Publicznego nr 2 do czytania książki zaproszono Burmistrza Miasta Kobyłka. Wcześniej w akcji uczestniczyli strażacy, lekarze, a nawet policja. 24 kwietnia o godz. 11.00 w jednej z sal przedszkolnych burmistrz Robert Roguski z nieskrywaną przyjemnością osobiście włączył się do programu "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jeszcze przed przystąpieniem do czytania Robert Roguski opowiedział przedszkolakom o pracy burmistrza oraz jego współpracowników. Podkreślił również, że takie odwiedziny w jakich obecnie uczestniczy są bardzo miłym przerywnikiem podczas codziennych obowiązków. Dzieci z chęcią zadawały pytania przedstawicielowi urzędu miasta - pytały o ulubioną bajkę, zabawę i marzenia z dzieciństwa. Po serii pytań przyszła pora na kulminacyjny punkt spotkania, czyli zmierzenie się z tekstem przed tak wymagającą publicznością, jaką są bez wątpienia dzieci... Czytający z niełatwego zadania wywiązał się znakomicie, przedszkolaki z uwagą i rzadko spotykanym skupieniem wsłuchiwali się w bajkę "Nowe szaty ceszarza". Lektor zdał swój czytelniczy egzamin celująco, czego dowodem były uśmiechy i gromkie brawa którymi dzieci na zakończenie obdarowały czytającego.

Dodaj komentarz

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz przepisz wspak tekst xnpddbapkq:

Autor:
Treść:

Copyright © 2004-2021 Gwiazdor