Marlewo.pl - lotnisko Krzesiny

Miniaturka marlewo.pl

Ocena Gwiazdora 1 dobra strona

Ocena użytkowników 1.0 (ocen: 1)

Twoja ocena: 1 2 3 4 5 kliknij, aby ocenić

dodaj do ulubionych

Adres: http://www.marlewo.pl (strona nie działa? zgłoś awarię)

Opis: Stowarzyszenie "Ekologiczne Marlewo" powstało, aby walczyć o niezbywalne prawa mieszkańców Marlewa, które zostały zignorowane przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji bazy F-16 w Poznaniu-Krzesinach.

Tagi: hałas, zagrożenia, ekologia, odszkodowania, odszkodowanie, poznań

Gdzie: Poznań Marlewo Krzesiny

Kategorie: 

Komentarze (1)

  • wpis anonimowy Li (*.tami.pl) - 05.11.2009 12:06 0 + -

    Mam 25 lat i od urodzenia mieszkam na Marlewie. Od kiedy pamiętam, zawsze było tutaj głośno, ponieważ huk samolotów wpisuje się w obraz tej okolicy od zawsze. Może to zabrzmieć śmiesznie, ale do tego hałasu wszyscy mieszkańcy okolicy zdążyli się już przyzwyczaić. Tylko, że przedtem były to samoloty nasze, polskie. Było więc dobrze, mało kto się skarżył. A teraz Ci wredni amerykanie nam tu przysłali swoje samoloty F16- zabójcze, rakotwórcze, chorobotwórcze, od których odgłosu wypadają włosy i paznokcie. Ameryka ma dużo pinindzy, to niech nam ino tu płoci! A kiedy się mieszkańcy dowiedzieli, że można odszkodowanie dostać, to nagle u większości ściany pękały w domach, ba, domy się waliły, dzieci chorowały, kurczęta padały, nioski nie niosły, synowa dostała kataru, a to wszystko wina tych maszyn! American- Marlevian Tragedy! A kiedy padło hasło, że okna można za darmo wymienić (wojsko amerykańskie miało finansować część); całe Marlewo wymieniało okna. Amerykanów nie lubimy, ale ich pieniążki-owszem. Taka już niestety mentalność na tej uroczej sypialence Poznania, że do kościółka wszyscy pędzą (w garsoneczkach i w jednakowych fryzurach, a niech jakaś pani wyskoczy w odmiennej, to jest na Marlewie obszczekana, że ma "wlyw"), pacioreczki odmawiają, księdzu prezenty na imieniny darują, ale jak tylko można gdzieś uskubnąć, to nawet własne dziecko się wystawi na ulicę z transparentem typu "F16 nas zabija". Zresztą teksty towarzyszące tym wszystkim manifestacjom(F16 to śmierć, Lotnisko daleko, głuchota tuż tuż etc.) są w stanie rozśmieszyć największego gburasa.

Dodaj komentarz

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz przepisz wspak tekst swtjxvsftg:

Autor:
Treść:

Copyright © 2004-2020 Gwiazdor