Moje konto
Miniaturka Wiercenie termiczne - co to jest?

Wiercenie termiczne - co to jest?

Dodano: 14.05.2024

Wiercenie termiczne to proces obróbki termicznej, który ma na celu wykonywanie otworów gwintowanych o wysokiej jakości i precyzyjnych wymiarach w różnych materiałach, takich jak: stal zwykła konstrukcyjna, nierdzewna czy kwasoodporna oraz w metalach nieżelaznych (aluminium, miedzi, mosiądzu). Będzie świetnym rozwiązaniem również przy pracy z blachą, profilami czy płaskownikami. Zakres prac, w którym sprawdzi się gwintowanie bezwiórowe, jest bardzo szeroki, a sama technika jest niejednokrotnie lepsza niż powszechne metody. To rozwiązanie jest wykorzystywane w różnych branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, lotniczym, maszynowym czy energetycznym. Nowatorska technika będzie zbawienna wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody wiercenia i gwintowania mogą być nieskuteczne lub prowadzić do powstawania problemów z nitonakrętkami w obrabianym materiale.

Wiertła termiczne – wybór, w którym liczą się detale

W rozbudowanej ofercie sklepu Metalmedia znajdziesz dziesiątki wierteł termicznych o różnych parametrach: krótkie, długie, z podziałem na fazujące (z okrawaczem) i formujące (z kołnierzem). Charakteryzują się wysoką twardością i odpornością na wysokie temperatury. Wiertła termiczne te są wykonane ze specjalnych materiałów co zapewnia ich wysoką żywotność. Większość zastosowań wiercenia termicznego skupia się na tworzeniu otworów o średnicy od M3 do M20 oraz w wersji calowej ⅛”do 1”. Jednym z wiodących producentów, którego produkty znajdziesz w naszym asortymencie, jest niemiecka firma Centerdrill, której autoryzowanym przedstawicielem na terenie Polski jest firma Metalmedia.

Zapraszamy Cię do centrum wiedzy i narzędzi przydatnych na co dzień

Na co dzień dbamy to, by dostarczać klientom fachowego wsparcia merytorycznego i szeroki wachlarz narzędzi potrzebnych do pracy w warsztacie. Tysiące produktów czekają na profesjonalistów oraz pasjonatów majsterkowania. Jeśli w swojej pracy używasz wiercenia termicznego albo chcesz się w to wdrożyć, zachęcamy do kontaktu z naszym pracownikiem. Wiercenie termiczne może być wykonywane zarówno na konwencjonalnych wiertarkach stacjonarnych, jak i na specjalistycznych obrabiarkach CNC. Jest to proces szybki i efektywny, pozwalający osiągnąć wysoką precyzję oraz doskonałą jakość otworów i gwintów, a przy tym znaczne oszczędności. Polecamy przejrzeć szczególnie produkty marki Centerdrill na naszej stronie. Sprawdź, czy ta metoda będzie efektywnym rozwiązaniem przy Twoich wyzwaniach! W razie potrzeby służymy pomocą i blisko 20 letnim doświadczeniem we wdrożeniach.

Skomentuj - Wiercenie termiczne - co to jest?

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Przepisz wspak tekst wxslhqddaj:

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu "Wiercenie termiczne - co to jest?". Bądź pierwszy!

Inne artykuły

Ostatnie komentarze