Moje konto
Miniaturka Kamień murowy hydrotechniczny ogrodowy cegła płytki na dom ściany elewacje piaskowiec

Kamień murowy hydrotechniczny ogrodowy cegła płytki na dom ściany elewacje piaskowiec

Dodano: 10.09.2023

Polska kopalnia kamienia naturalnego prowadzi wydobycie oraz obróbkę surowca skalnego jakim jest naturalny piaskowiec polski . Złoża naszej firmy Kamieniarstwo Pawlik zlokalizowane są na terenie wsi Grabowie tuż u podnóża Chełmskiej Góry. 

Firma nasza wydobywa naturalny piaskowiec tylko sposobami mechanicznymi tzn. bez użycia wybuchowych środków strzałowych, które to zazwyczaj powodują w czasie eksplozji duże straty w budowie wewnętrznej wydobywanego surowca skalnego. 

Mechaniczne wydobycie kamienia naturalnego daje nam zdecydowanie najlepszy surowiec skalny z tych złóż pośród pozostałej konkurencji prowadzącej wydobycie strzałowe. 

Wydobyty kamień naturalny przetwarzamy na szereg materiałów do zastosowania w budownictwie do których należą : 

kamień naturalny na ściany elewacje dom

płaski kamień ogrodowy na skarpy i skalniaki 

kamień murowy w formie cegły lub pustaków

kamień naturalny do wnętrza

kamień hydrotechniczny do wzmacniania i zabezpieczania skarp 

płytki elewacyjne rustykalne w stylu „ stara cegła ręcznie formowana”

płyty szlifowane z kamienia naturalnego na fasady 

Jako producent kamienia naturalnego na ściany domu w różnych kształtach i formach współpracujemy z wyspecjalizowanymi ekipami , które to mogą zamontować nasze produkty z wysoką starannością i estetyka co potwierdzają dotychczasowe realizacje zamieszczone w naszej ofercie. 

Kamień na dom ( inna nazwa to płytki elewacyjne) , którego produkujemy można montować na elewacjach z zastosowaniem ocieplenia w systemie ścian dwuwarstwowych. Odpowiednio zamontowany kamień naturalny na takim podłożu idealnie sprawdza się jako dekoracyjna ściana licowa. 

Poza produktem jakim jest kamień dekoracyjny na ściany i elewacje dużą cześć naszej oferty i produkcji stanowi kamień murowy oraz kamień hydrotechniczny .

Ten ostatni produkowany jest bezpośrednio w kopalni kamienia naturalnego z surowca skalnego urobionego bezpośrednio w wyniku odspajania skał do calizny złoża , który to ma takie oto zastosowanie: 

kamień hydrotechniczny 100-300 do wzmocnienia skarp stawów

kamień techniczny do wzmocnienia skarp ziemnych

kamień hydrotechniczny do wzmacniania i stabilizacji nasypów

kamień hydrotechniczny  do wykonywania przyczółków wiaduktów 

kamień techniczny 100-300 do konstrukcji murów oporowych

kamień hydrotechniczny do ekranów akustycznych odgradzających drogi od terenów zamieszkanych

Natomiast najdłużej produkowanym asortymentem , praktycznie od wieków jest kamień murowy , który to obecnie ma też zastosowanie jako kamień ogrodowy. Jedna i druga nazwa są wzajemnie stosowane do tego produktu bo jest to materiał uniwersalny do szerokiego zastosowania w budownictwie jak i ogrodnictwie. 

Dostęp maszyn na rynku do obróbki kamienia od lat 80 ubiegłego wieku sprawił ,że wydobyty surowiec skalny zaczął być poddawany cięciu i formowaniu na coraz wymyślniejsze i ciekawe elementy budowlane i ozdobne. 

Maszyny sprawiły , że można obecnie produkować  płyty fasadowe szlifowane z kamienia naturalnego na elewacje wentylowane. 

 

Skomentuj - Kamień murowy hydrotechniczny ogrodowy cegła płytki na dom ściany elewacje piaskowiec

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. W ostateczności możesz dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Przepisz wspak tekst angznjnohm:

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu "Kamień murowy hydrotechniczny ogrodowy cegła płytki na dom ściany elewacje piaskowiec". Bądź pierwszy!

Inne artykuły

Ostatnie komentarze